160902_HOR_grand_prix-35

Ostrava – sportovní dvojice: 1. Dušková, Bidař, taneční páry: 2. Kuzmich, Sinicyn 

Dvojnásobný úspěch zaznamenali čeští krasobruslaři na soutěži ISU Junior Grand Prix 2016 – Czech Skate v Ostravě. Kategorii sportovních dvojic ovládli juniorští mistři světa Anna Dušková, Martin Bidař, mezi tanečními páry skončili domácí reprezantanti Nicole Kuzmich, Alexandr Sinicyn na druhé pozici.

Soutěž ISU Junior Grand Prix 2016 v Ostravě byla pro sportovní dvojici Anna Dušková, Martin Bidař prvním startem v letošní sezoně. A start se povedl na výbornou. Svěřenci trenérky Evy Horklové vedli už po krátkém programu a po volné jízdě si pozici na nejvyšším stupni udrželi. „Spokojeni jsme, velmi, ale… Trochu nás tíží svědomí, že tam byly chyby. Nebylo to perfektní,“ řekla po volné jízdě Anna Dušková. Sama se nevyvarovala zaváhání při kombinaci. „Byli jsme trochu blíž u sebe, než normálně a jak jsem zpomalila, už to nebylo ono. Nepovedlo se to.“

160902_HOR_grand_prix-33

Její partner zase zaškobrtnul v závěrečné části. „Asi došly síly. Nevím, jak se to stalo, možná jsem dal do jednoho odrazu víc síly… Tak jsem si jen říkal: Hlavně nespadnout!“ vypravoval Bidař.

Jeho partnerka se smála: „Chvilinku předtím jsem měla vizi, že se něco stane. On se na mě podíval, jakobychom už měli jízdu za sebou. Úplně jsem to cítila, že se to stane.“

Z prvního startu sezony si však oba odnášejí pozitivní pocity. „Cítila jsem se dobře, nebyla jsem ani nervózní, což je možná i trošku špatně. Trochu nervozity je vždycky lepší… Ale publikum bylo výborné, hodně nás podporpvalo. Jízda nebyla špatná, ale výborná taky ne,“ dodala Anna Dušková.

Na druhém místě skončili Amina Atachanovová, Ilja Spiridonov z Ruska, na třetí pozici skončili Američané Chelsea Liu, Brian Johnson.

160902_HOR_grand_prix-35

Ani při slavnostním vyhlašování kategorie tanečních párů nechyběli na stupních pro nejlepší: druhou pozici obsadila dvojice Nicole Kuzmich, Alexandr Sinicyn.

„Jsme šťastni, opravdu hodně velká spokojenost,“ netajil Alexandr Sinicyn. Minulý týden ve francouzském St. Gervais ještě skončili těsně pod stupni vítězů na čtvrté pozici, v OSTRAVAR ARÉNĚ se ale posunuli o dvě příčky nahoru. „V Ostravě jsme zajeli čistší volnou jízdu.“

„Vždycky existuje možnost se zlepšit, ale momentálně jsme opravdu moc spokojeni. Bylo dobré rozhodnutí, že jsme minulý týden závodili ve Francii. Dostali jsme se do soutěžního módu, zbavili se nervozity a v Ostravě se nám povedly výborné programy,“ dodala Nicole Kuzmich.

Domácí prostředí v OSTRAVAR ARÉNĚ je neznervózňovalo. „Spíš to bylo naopak. Věděli jsme, že nám pomůže domácí publikum, že nás bude povzbuzovat,“ řekl Sinicyn.

160901_HOR_grand_prix_MFD-26