160902_HOR_kuzmich_sinicyr-6

Česká změna: V tanečních párech se představí junioři Kuzmich, Sinicyn

Česká sestava pro mistrovství Evropy v krasobruslení 2017 v Ostravě doznala necelý týden před startem šampionátu, který se v OSTRAVAR ARÉNĚ uskuteční od 25. do 29. ledna, jednu změnu: v kategorii tanců na ledě se představí nadějný juniorský pár Nicole Kuzmich, Alexander Sinicyn. Původní náhradníci dostávají přednost před párem Cortney Mansour, Michal Češka, protože jsou momentálně lépe připraveni na tuto vrcholnou soutěž.

160901_HOR_grand_prix_web-1

Pro Nicole Kuzmich a Alexandra Sinicyna půjde o první start na vrcholné seniorské akci. Na loňském juniorském mistrovství světa v Debrecínu skončili na jedenáctém místě a na nedávném prosincovém republikovém šampionátu, který byl součástí mistrovství čtyř zemí v Katovicích, skončili na druhém místě.

Mistrovství starého kontinentu se do České republiky vrátí po 18 letech, naposledy hostila ME v roce 1999 Praha. Ostravský šampionát přinese čtyři soutěžní dny a v neděli ho zakončí exhibice.

Vstupenky jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportal, resp. prostřednictvím internetových stránek (www.ticketportal.cz nebo www.ostrava2017.eu/vstupenky).

Česká nominace

Muži: Michal Březina, Jiří Bělohradský (náhradník Tomáš Kupka, Jan Kurnik)

Ženy: Michaela Lucie Hanzlikova (náhradnice Eliška Březinová)

Sportovní dvojice: Anna Dušková, Martin Bidař

Taneční páry: Nicole Kuzmich, Alexandr Sinicyn