Medvadeva_9832_home

Krátký program žen vyhrála Ruska Jevgenija Medveděvová

Hodinu před středečním polednem zazněly v OSTRAVAR ARÉNĚ první tóny hudby a Polka Colette Coco Kaminska zahájila svým krátkým programem mistrovství Evropy v krasobruslení 2017. Sice se do finále nedostala, ale možná i toto prvenství devatenáctiletou krasobruslařku potěšilo. Konkurovat těm nejlepším totiž zcela jistě nemohla.

Krátký program ovládly Rusky Jevgenija Medveděvová a Anna Pogorilá, které společně s pětinásobnou evropskou šampionkou Italkou Caroline Kostnerovou mají nejlepší výchozí pozici před pátečními volnými jízdami.

Mistrovství Evropy v krasobrusleni 2017

Michaela Lucie Hanzlíková

Do finále se probojovala také česká reprezentantka Michaela Lucie Hanzlíková, která při své premiéře na šampionátu obsadila v krátkém programu skvělou patnáctou příčku. Se známkou 52,39 byla pochopitelně velmi spokojená, vždyť je to její nové osobní maximum. „Je to krásné, splnila jsem si svůj sen. Sen, který ovšem sním teprve několik týdnů. Dva měsíce zpátky jsem ani tyto sny neměla, chtěla jsem jen dobře zajet mistrovství republiky. A teď tohle, prostě je to úžasné, co za posledních několik dnů povedlo,“ chrlila ze sebe česká reprezentantka pocity po vydařeném vystoupení.“ Chválila diváky, děkovala trenérce a slíbila, že se finále pokusí jet bez nervů a bez stresu. Vždyť už nyní překonala všechna svá očekávání.

Oč klidnější by mohla být ve volném programu Michaela Lucie Hanzlíková, o to větší drama slibuje souboj o medaile. Čtyřbodový náskok Jevgenie Medveděvové se zdá být docela komfortní, ale její soupeřky to rozhodně nevzdají. „Byl to docela dobrý výkon, ale čekala jsem více bodů. Jsem spokojená, protože vím, že se ještě mohu zlepšit,“ vzkázala svým soupeřkám loňská mistryně světa.

Anna Pogorilá

Anna Pogorilá

Na její slova ovšem odpověděla krajanka Anna Pogorilá. „Bylo to jedno z mých nejlepších vystoupení a jsem moc spokojená s tím, co jsem předvedla. Na domácím šampionátu jsem jela pod mnohem větším tlakem, nyní byla jízda výrazně čistší, skoky lepší a celkově cítím, že mám velmi dobrou formu.“

Spokojená se svým výkonem byla také Italka Carolina Kostnerová, byť její důvod k radosti vycházel z úplně jiné motivace. „Po dvou letech jsem zpátky a jsem šťastná. Za tu dobu se toho v evropském krasobruslení dost změnilo, ale to hlavní zůstalo. Tento sport miluji. Moje první vystoupení na šampionátu bylo lepší, než jsem čekala, takže jsem velmi spokojená. Ale znovu opakuji, jsem především šťastná, že tady mohu být a závodit,“ řekla devětadvacetiletá Kostnerová.

Výsledky krátkého programu žen ZDE.