IMG_2884

Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017 se uskuteční v Ostravě

Nejlepší krasobruslaři starého kontinentu se po 18 letech vrátí do České republiky

Po 18 letech se vrací do České republiky vrcholná krasobruslařská akce. Mistrovství Evropy v krasobruslení se od 25. do 29. ledna 2017 uskuteční v Ostravě.

„To, že Mezinárodní bruslařská unie přidělila pořadatelství evropského šampionátu Českému krasobruslařskému svazu, je výsledkem úspěšných jednání na poli sportovní diplomacie a oceněním tradičně skvělé práce organizátorů vrcholných mezinárodních krasobruslařských soutěží na území České republiky. Do doby konání mistrovství Evropy sice zbývá ještě více než rok, přípravy na tento šampionát jsou však již v plném proudu,“ řekla Věra Tauchmanová, předsedkyně Českého krasobruslařského svazu.

IMG_2884

V pořadí osmé mistrovství Evropy na území Československa, resp. České republiky bude svým způsobem unikátní – šampionát se poprvé uskuteční mimo hlavní město: přivítá jej Ostrava, metropole Moravskoslezského kraje. Předešlá mistrovství Evropy v období společné federace se přitom vždy konala buď v Praze (1999, 1988, 1948, 1937, 1934) nebo v Bratislavě (1966, 1958). V roce 2006 navíc Praha hostila také Mistrovství světa v synchronizovaném bruslení.

„Jsme rádi, že s ohledem na vynikající renomé Ostravy jako pořadatelského města, které má bohaté zkušenosti s pořádáním velkých sportovních akcí včetně mnoha mezinárodních krasobruslařských podniků, a s ohledem na sportovní historii města i zdejší bohatou krasobruslařskou historii můžeme šampionát uspořádat právě zde,“ uvedl Stanislav Židek, prezident organizačního výboru ME v krasobruslení 2017.

IMG_2928

Mistrovství Evropy v krasobruslení bude bezesporu jednou z největších sportovních akcí roku 2017 v České republice a největší sportovní událostí roku 2017 v Moravskoslezském kraji a Ostravě. Právě podpora regionu i krajské metropole je při organizaci tak významné akce mimořádně důležitá.

 „Je skvělé, že náš kraj bude po hokejovém mistrovství světa hostit další významnou akci mezinárodního měřítka, která k nám přiláká hosty ze světových metropolí. Sportovcům i návštěvníkům poskytneme špičkové zázemí a věřím, že tento další sportovní svátek, který bude Ostrava hostit, nabídne všem řadu nezapomenutelných zážitků,“ sdělil Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

„Do mozaiky sportů, v nichž Ostrava pořádala v minulých letech světové a evropské šampionáty, přibyde v roce 2017 krasobruslení. V České republice má bohatou tradici, jeho popularita u nás i ve světě stále roste. Pro město Ostravu a Ostravany je velkou ctí, že právě my budeme napřesrok hostit elitu starého kontinentu. Věřím, že uspořádáme mistrovství Evropy, na které budou závodníci a fanoušci krasobruslení od nás i ze zahraničí dlouho a rádi vzpomínat,“ konstatoval Martin Štěpánek, náměstek primátora statutárního města Ostravy:

Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017 je vyvrcholením dlouholeté kvalitní práce ostravských organizátorů vrcholných krasobruslařských akcí – v uplynulých letech hostila Ostrava mistrovství světa juniorů (2003) i finále ISU Junior Grand Prix (2005) a již osmkrát byla dějištěm prestižních závodů ISU Junior Grand Prix (1999, 2000, 2001, 2003, 2008, 2010, 2013, 2014).

HN8A9706

V lednu 2017 se v OSTRAVA ARENĚ předběžně počítá s účastí 170 závodníků ze 41 evropských federací, kteří budou soutěžit ve čtyřech kategoriích (muži, ženy, sportovní dvojice, taneční páry). Spolu s nimi se šampionátu zúčastní okolo 170 trenérů, více než 220 členů týmových doprovodů a činovníků ISU, 300 zástupců médií a přibližně 100 dobrovolníků.

Očekává se rozsáhlé mediální pokrytí akce prostřednictvím televize, internet, rozhlasu, tištěných médií, mělo by být odvysíláno cca 800 hodin televizních přenosů a záznamů s celosvětovým pokrytím.

Do centra pozornosti krasobruslařské veřejnosti se ovšem Ostrava dostane již v září 2016, kdy se zde opět uskuteční jeden ze závodů světové série ISU Junior Grand Prix.