Moravskoslezský kraj

 • Moravskoslezský kraj

  Zavítejte do Jeseníků a zhluboka se nadýchněte nejčistšího vzduchu ve střední Evropě. Navštivte bílou perlu Slezska, město Opavu s řadou architektonických skvostů. Vezměte své děti na výlet Pohádkovým Poodřím nebo s nimi podnikněte výlet za poznáním do ostravského Velkého světa techniky. Pro ty, kteří hledají kraj, kde zvyky a tradice nejsou pouhou frází, máme v nabídce tradiční folklor na Těšínsku nebo lidovou architekturu na Valašsku. To vše je doplněno širokým výběrem rozmanitých regionálních specialit.

  Více informací – zde

  Ostrava

  Ostrava

  Poznejte Ostravu, třetí největší město v České republice. V zimě můžete v moravskoslezské metropoli zažít spoustu dobrodružství, ochutnat tradiční i světovou kuchyni nebo se přenést do industriálního světa a poznávat vědu. Navštivte zoo, projděte si důlní štolu nebo se proleťte do vesmíru. Pokud se chcete raději projít po svých, vyšlápněte si na ostravskou „sopku“, haldu Emu, ze které místy stoupá tajemný kouř… A co s volným večerem? Naložte se do pivní lázně, zajděte si do divadla nebo na proslulou Stodolní – ulici, která nikdy nespí. Plánek města a další tipy najdete zde.

  Doporučujeme k návštěvě:

  Zoo Ostrava

  Zavítejte do druhé největší ZOO v republice.

  http://www.zoo-ostrava.cz/

  Landek park

  Poznejte, jak vypadá práce v hlubinném černouhelném dole.

  http://www.landekpark.cz/

  Svět techniky

  Objevte, jak funguje lidské tělo, nebo se nechte zavést k lovcům mamutů.

  http://www.stcostrava.cz/

  Bolt tower

  Na vysoké peci vznikla prosklená kavárna s vyhlídkou na město.

  Doln° V°tkovice

  http://www.dolnivitkovice.cz/bolt-tower-maly-okruh

  Vyhlídková věž nové radnice

  Věž Nové radnice je nejvyšší radniční vyhlídkou v zemi.

  http://www.ostravainfo.cz/cz/objevuj-ostravu/vyhlidkova-vez/

  Slezskoostravský hrad

  Dominanta Slezské Ostravy vyrostla ze sutin, dnes je místem oddychu.

  http://www.cerna-louka.cz/slezskoostravskyhrad/akce/?year=2016

  Opavské Slezsko

  Opavské Slezsko je spojeno s příběhy slavných osobností. Tady pobýval geniální Beethoven a ruský car Alexandr I tu rokoval s korunovanými hlavami dalších zemí Evropy.

  Ve vojenských vřavách zde vybojoval slavná vítězství generál Laudon, když zastavil vpád pruských vojsk do českých zemí. A v zámeckém parku v Kravařích prý nakonec plakala Marie Terezie, když přišla o Slezsko. Bouřlivá období zde dodnes připomínají pohraniční pevnosti chránící hranice země. Vydejte se s dětmi na výlet krajinou břidlice, v údolí řeky Moravice zažijete se svými dětmi radost z prvních úlovků. Vychutnejte si alespoň na chvíli luxus šlechty, která žila na jednom z nejkrásnějších zámků Evropy v Hradci nad Moravicí.  Poznejte Opavské Slezsko!

  Město Opava

  Opava - Slezskā zemskā muzeum

  Opava je místem, které láká turisty a návštěvníky. Přijdou si tady na své milovníci historie a památek, stejně jako lidé, pro které je cestování spojeno se sportovními aktivitami. Opava je městem, přes které doslova proudily dějiny.

  www.infocentrum.opava.cz

  Slezské zemské muzeum v Opavě

  Zní to neuvěřitelně, ale opavské Slezské zemské muzeum je nejstarším muzeem v České republice. I Národní muzeum na horním konci Václavského náměstí v Praze vzniklo o čtyři roky později!

  www.szm.cz

  Beskydy

  Nádherná příroda Beskyd vybízí k rozmanitým sportovním aktivitám, příjemnému odpočinku a poznání. Vyzkoušejte pivní a bylinné koupele, polárium, navštivte wellness centra a vodní aquaparky. Vychutnejte si nejen krásy tohoto pohoří, ale i místní pohostinnost. Nic víc vám nezachutná jako vychlazené pivo v minipivovarech doplněné krajovými specialitami.

  http://www.beskydyportal.cz/

  Štramberk

  śtramberk

  Labyrint úzkých uliček dal Štramberku název Moravský Betlém. Městečko láká svou bohatou historii, tajemné legendy a dřevěnou lidovou architekturu. Opravdovým unikátem je místní perník ve tvaru lidského ucha. 

  www.stramberk.cz

  Nový Jičín

  Pokud máte rádi historická města a náměstí, která dýchají minulostí, pak se vám bude líbit v Novém Jičíně. Zdejší náměstí se považuje za tak krásné, že prý není hezčího na sever od Alp. Projít se podloubími, které celé náměstí lemuje, je impozantní zážitek, stejně jako navštívit některý ze zdejších obchůdků nebo posedět v některé z místních kaváren.

  www.icnj.cz

  Návštěvnické centrum Nový Jičín – město klobouků

  Novž Jiü°n - expozice kloboukÖ

  Návštěvnické centrum bylo otevřeno v roce 2011 a svým návštěvníkům nabízí aktivní prožitek ze zkoušení až na 300 druhů nejrůznějších klobouků a jiných pokrývek hlavy. Navléknout se do vojenské výstroje a zahrát si na vojáky potěší především ty nejmenší návštěvníky.

  www.mestoklobouku.cz

  Technické muzeum v Kopřivnici

  Pokud chcete vidět úplně první automobil, který jezdil po cestách v Rakousko-Uhersku, zajeďte se na něj podívat do Technického muzea v Kopřivnici. Právě tady se v roce 1897 zrodil kočár, který netáhly koně, ale motor, automobil Präsident.

  www.tatramuseum.cz

  Jeseníky

  Majestátný  vrchol Pradědu, nejvyšší hory Moravy i Slezska. Nejčistší vzduch ve střední Evropě, panenská příroda a sopky, které spí. Kofola, absinth nebo příběh uzdravení světoznámého vodoléčitele, to vše je nedílnou součástí historie i současnosti tohoto nádherného koutu České republiky.

  www.jeseniky-rodina.cz

  Horské lázně Karlova Studánka

  Lázně v nejvyšší nadmořské výšce u nás se mohou pochlubit unikátně čistým ovzduším. Proto je také vyhledávají především pacienti s dýchacími potížemi. Karlova Studánka získala své jméno podle Karla Ludvíka, který v bitvě u Aspern porazil Napoleona.

  http://www.horskelazne.cz/

  Moravské Kravařsko

  Málokterá turistická oblast nabízí tak ucelenou mozaiku zajímavých a atraktivních míst, jako Moravské Kravařsko. Mírně zvlněnou krajinou podél řeky Odry mezi Fulnekem na severu a Novým Jičínem na Jihu doslova proudily dějiny. Tady se narodil zakladatel genetiky Gregor Johann Mendel, tady se usadili husité a místními městy a vesnicemi procházel učitel národů Jan Amos Komenský. Milovníci přírody oceňují Chráněnou krajinnou oblast Poodří.

  http://severnimorava.travel/destinace/oblasti/moravske-kravarsko

  Těšínské Slezsko

  Těšínské Slezsko je jako pupeční šňůrou napájeno vodami řeky Olše, která dala život městům jako Třinec, Těšín či Karviná. Najdete tady dávno zaniklá sídla prvních Slovanů, stejně jako krásou stále zářící zámky odrážející bohatství slezské šlechty.

  http://severnimorava.travel/destinace/oblasti/tesinske-slezsko