Nominace na ME v Bratislavě

Na ME v Bratislavě se představí sourozenci Březinovi, Bělohradský a taneční pár Mansour, Češka

Jmenovité přihlášky na ISU mistrovství Evropy v krasobruslení 2016 v Bratislavě jsou uzavřeny. Na šampionátu, který se uskuteční na Zimním stadionu Ondreje Nepely od 27. do 31. ledna, se představí 164 krasobruslařů ze 33 zemí. Chybět mezi nimi nebude ani pětice českých reprezentantů.

Nejsilnější zastoupení bude mít české krasobruslení v kategorii mužů, v níž se představí dva krasobruslaři – Michal Březina a Jiří Bělohradský. Mezi ženami se v Bratislavě předvede Eliška Březinová a v kategorii tanečních párů nastoupí dvojice Cortney Mansour, Michal Češka.

Nominace na ME v Bratislavě

V seznamu  účastníků šampionátu figurují tři obhájci titulů ze Stockholmu 2015 – mezi muži Španiel Javier Fernández, v tanečních párech Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron z Francie a ruská sportovní dvojice Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov. „Jsme rádi, že v Bratislavě přivítáme tolik atraktivních a zajímavých jmen, včetně olympijských vítězů ze Soči 2014, sportovní dvojici Taťjanu Volosožarovou, Maxima Traňkova,“ vyjádřil se v tiskové zprávě předseda organizačního výboru ISU ME 2016 Martin Letenay.

Evropský šampionát v krasobruslení se v Bratislavě uskuteční od 27. do 31. ledna. Vstupenky jsou v prodeji na oficiálním webu šampionátu www.ecbratislava.sk.