OSTRAVAR ARÉNA

„OSTRAVAR ARÉNA je skvělá. Ačkoliv je to velká aréna, která pod jednou střechou skýtá dvě ledové plochy, nepůsobí na krasobruslaře nijak monstrózním dojmem, což je pro závodníka vždycky pozitivní. Je to typ haly, v níž se hodně brzy udomácníte a cítíte se v ní velice příjemně a bezpečně,“ říká bývalý český krasobruslař Tomáš Verner o jeho dějišti, OSTRAVAR ARÉNĚ.

Jedna z dominant Ostravy, moderní víceúčelová hala byla dle projektu architekta Vladimíra Dedečka dokončena a slavnostně otevřena v roce 1986. Ve své době se jednalo o největší a nejmodernější halu v Evropě.

Za dobu své existence se OSTRAVAR ARÉNA stala významným sportovně – kulturním centrem a vyhledávaným místem konání národních, evropských a světových mistrovství, koncertů největších hudebních hvězd, sportovních turnajů a jiných akcí.

Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC Vítkovice Ridera a už dvakrát hostila vrcholné hokejové klání – mistrovství světa IIHF v ledním hokeji zavítalo do Ostravy v letech 2004 a 2015.

V OSTRAVAR ARÉNĚ se taktéž konalo ISU Mistrovství světa juniorů 2003, finále ISU Junior Grand Prix a osm závodů ISU Junior Grand Prix a řada projektů ve spolupráci s ISU, které zorganizovali ostravští organizátoři a řada členů Bruslařského klubu LR Cosmetic Ostrava – čili spousta úspěšných krasobruslařských akcí, což zcela jistě pomohlo Ostravě získat právo přivítat evropský šampionát.

V současnosti je OSTRAVAR ARÉNA jedním ze sportovišť patřících společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. S kapacitou víc než 10 000 diváků je jednou z největších víceúčelových hal v České republice a díky modernímu technickému vybavení (včetně multimediální kostky), množství variant svého vnitřního uspořádání a šíří poskytovaných služeb může poskytnout dokonalé zázemí i pro ty nejnáročnější akce.