rottt

Setkání legend a nadějí

V rámci úvodního dne mistrovství Evropy v krasobruslení proběhlo slavnostní setkání krasobruslařských legend a současné české reprezentace, na které přijala pozvání ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

„Moc se mi líbí myšlenka setkání legend a nadějí českého krasobruslení,“ ocenila tuto výjimečnou akci Valachová. „Věřím, že to je předzvěst zisku medailí.“

Slavnostní události se zúčastnili předsedkyně Českého krasobruslařského svazu Věra Tauchmanová, prezident organizačního výboru ME v krasobruslení Stanislav Židek a ambasador šampionátu Tomáš Verner. Nechyběli ani náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny, primátor Statutárního města Ostravy Tomáš Macura a náměstek primátora Martin Štěpánek.

Legendy českého a československého krasobruslení reprezentovali čtyřnásobná mistryně světa Eva Romanová, stříbrný olympijský medailista Karol Divín, mistrové světa Radka Kovaříková a René Novotný a bronzová medailistka z evropského šampionátu Jitka Potůčková.

Česká reprezentace se představila ve složení Michaela Lucie Hanzlíková, Jiří Bělohradský, Michal Březina a taneční pár Nicole Kuzmichová a Alexander Sinicyn. Zajímavé setkání vynechal sportovní pár Anna Dušková s Martinem Bidařem, který už se koncentroval na svůj večerní krátký program.