Evgenia MEDVEDEVA (RUS)
Ladies Free Skating
ISU European Figure Skating Championships 2016, Bratislava, Slovakia

Seznam přihlášených pro Ostravu je známý: tři obhájci titulů, Kostnerová a sedm Čechů

Celkem 172 krasobruslařů z 34 zemí figuruje v seznamu přihlášených na mistrovství Evropy v krasobruslení 2017, které se uskuteční v OSTRAVAR ARÉNĚ od 25. do 29. ledna. V Ostravě budou k vidění tři ze čtyř obhájců titulů z Bratislavy 2016 a sedmičlenný český tým v čele s Michalem Březinou.

Na startovní listině v kategorii žen i mužů figuruje 36 závodníků, mezi nimiž nechybí suveréni posledních sezon Ruska Jevgenija Medveděvová a Španěl Javier Fernandéz. Oba dva v minulém roce kralovali evropskému i světovém šampionátu. Sedmnáctiletá Medveděvová zůstává neporažena i v letošní sezoně a Fernandéz našel přemožitele pouze v asijských krasobruslařích. „Účast Fernandéze je pro nás úžasná zpráva, protože je to dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy v řadě za sebou,“ řekl Stanislav Židek, prezident organizačního výboru ME.

Fernandézovi budou opět největšími soupeři Izraelec Alexej Byčenko a Rus Maxim Kovtun, medailisté z minulého šampionátu. Jevgenija Medveděvová se tentokrát bude muset popasovat, kromě své týmové kolegyně Anny Pogorilé, vloni bronzové, především s navrátivší se Carolinou Kostnerovou, mistryní světa, pětinásobnou evropskou šampionkou a olympijskou medailistkou. „Boj o titul mezi Kostnerou a mladými Ruskami bude zajímavý, taková třešnička na dortu,“ předvídá Žídek.

V seznamu startujících ho zároveň potěšilo jméno mistrů světa a Evropy v tancích na ledě, francouzského páru Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron.

Jediná kategorie, v níž se diváci nedočkají obhájců, jsou sportovní dvojice. Loňští šampioni Taťjana Volosožarová, Maxim Traňkov z Ruska letošní sezonu vynechají kvůli těhotenství Volosožarové.  „Ale třeba přihlášeni Němci Alijona Savčenko s Brunem Massotem zaručují hodně vysokou kvalitu,“ dodává Žídek.

České barvy budou hájit dva muži, jedna žena, jeden taneční pár a jedna sportovní dvojice. V kategorii mužů se v Ostravě představí dva čeští krasobruslaři. Vedle lídra týmu Michala Březiny, desátého muže z posledního evropského šampionátu v Bratislavě 2016 a bronzového medailisty ze Záhřebu 2013, vyjede na led Jiří Bělohradský.

Ostrá premiéra na domácí půdě čeká sedmnáctiletou Michaelu Lucii Hanzlíkovou. První start na ME v kategorii dospělých si také odbude sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař, úřadující juniorští mistři světa. V tancích na ledě pak bude pořadatelskou zemi reprezentovat 13. pár ze šampionátu v Bratislavě 2016 Cortney Mansour a Michal Češka.

Mistrovství starého kontinentu se do České republiky vrátí po 18 letech, naposledy hostila ME v roce 1999 Praha. Ostravský šampionát přinese čtyři soutěžní dny a v neděli ho zakončí exhibice.

Vstupenky jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportal, resp. prostřednictvím internetových stránek (www.ticketportal.cz nebo www.ostrava2017.eu/vstupenky).

Česká nominace

Muži: Michal Březina, Jiří Bělohradský (náhradník Tomáš Kupka, Jan Kurnik)

Ženy: Michaela Lucie Hanzlikova (náhradnice Eliška Březinová)

Sportovní dvojice: Anna Dušková, Martin Bidař

Taneční páry: Cortney Mansour, Michal Česka (náhradníci Nicole Kuzmich, Alexandr Sinicyn)

Kompletní seznam přihlášených na ME.