160901_HOR_grand_prix_web-23

V předběžných přihláškách figurují výpravy 36 zemí starého kontinentu

Organizátoři mistrovství Evropy v krasobruslení 2017 v Ostravě už mají k dispozici seznam přihlášených zemí. Mezinárodní bruslařská unie (ISU) po uzávěrce přihlášek potvrdila, že o start na šampionátu projevilo zájem 36 států starého kontinentu.

Evropský šampionát krasobruslařů se uskuteční od 25. do 29. ledna 2017 v OSTRAVAR ARÉNĚ. Mistrovství starého kontinentu se do České republiky vrátí po 18 letech, naposledy hostila ME v roce 1999 Praha. Ostravský šampionát přinese čtyři soutěžní dny a v neděli ho zakončí exhibice.

„Seznam přihlášených zemí je opravdu rozsáhlý. Zájem o náš šampionát je vyšší než u předešlého mistrovství v Bratislavě, což nás opravdu těší,“ přiznává Stanislav Židek, prezident organizačního výboru ME v krasobruslení 2017. „Uvědomujeme si ale, že v obsazení soutěží ještě může dojít ke změnám, jelikož uzávěrka jmenovitých přihlášek je stanovena až na 2. leden 2017.“

Jmenovitá nominace českého týmu bude jasná po mistrovství čtyř zemí, které se uskuteční v Katowicích od 15. do 17. prosince. Čeští krasobruslaři mají v probíhající sezoně na kontě několik pozitivních výsledků: v seriálu ISU Junior Grand Prix stáli dvakrát na stupních pro nejlepší Anna Dušková, Martin Bidař – juniorští mistři světa v kategorii sportovních dvojic vyhráli soutěž Czech Skate v Ostravě a byli druzí v Drážďanech; 15letý Matyáš Bělohradský skončil třetí v Saransku; taneční pár Cortney Mansour, Michal Češka obsadil šestou pozici na nedávném Memoriálu Ondreje Nepely v Bratislavě. Z předních českých krasobruslařů zatím do sezony nevstoupil Michal Březina, který se připravuje v USA.

Velký zájem o vstupenky: prodáno je cca 53 procent vstupenek

O šampionát v Ostravě je velký zájem nejenom mezi krasobruslaři, ale také mezi fanoušky. Vstupenky postupně mizí v prodeji. Z aktuálně dostupné kapacity OSTRAVAR ARÉNY je momentálně prodaných cca 53 % vstupenek.

V prodeji jsou tzv. all event vstupenky (= vstupenky na celý program šampionátu) i denní vstupenky na šampionát. Vstupenky jsou k dispozici na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY, v prodejní síti Ticketportal resp. prostřednictvím internetových stránek (www.ticketportal.cz, resp. www.ostrava2017.eu/vstupenky).

All-Event Tickets se prodávají pouze v první kategorii, tedy na nejlepší místa v OSTRAVAR ARÉNĚ, a jejich cena je 2 490 Kč. Ceny denních vstupenek na jednotlivé soutěžní dny se pohybují v závislosti na kategorii lístku od 200 do 590 Kč, na závěrečnou exhibici se pak ceny pohybují v rozpětí 300 – 900 Kč.

„Zájem o vstupenky na mistrovství Evropy nás pochopitelně velmi těší,“ říká Stanislav Židek. Část vstupenek – v sektorech C1 a v sektorech Dpřitom organizátoři pořád neuvolnili do prodeje. „Sektory C se nacházejí na krátké straně kluziště, kde se počítá s některými technickými stavbami, ať již pro potřeby soutěže samotné nebo pro zajištění televizních přenosů. Proto dokud nebudeme znát definitivní parametry všeho, co bude zapotřebí v těchto místech vybudovat, nemůžeme do prodeje uvolnit jiné vstupenky, než na ta sedadla, u kterých můžeme již nyní jednoznačně zaručit, že z nich fanoušci dobře uvidí a ve výhledu jim nebude nic bránit. Sektory D jsou momentálně vyhrazené pro tzv. hospitalitní balíčky, neboli VIP vstupenky určené pro sponzory a partnery šampionátu. V případě, že z jejich strany nebude celková kapacita těchto sektorů využita, budou pak tyto VIP vstupenky samozřejmě nabídnuty i do standardního prodeje.

CENY VSTUPENEK NA ME V KRASOBRUSLENÍ 2017

PROGRAM ME V KRASOBRUSLENÍ 2017

25. ledna 2017 11:00 Ženy – krátký program
18:00 Zahajovací ceremoniál
18:45 Sportovní dvojice – krátký program

26. ledna 2017 12:00 Taneční páry – krátké tance
19:00 Sportovní dvojice – volné jízdy

27. ledna 2017 11:15 Muži – krátký program
18:00 Ženy – volné jízdy

28. ledna 2017 13:30 Taneční páry – volné tance
17:50 Muži – volné jízdy

29. ledna 2017 14:30 Exhibice