HOR_0333_home

Vyrovnaný boj v soutěži tanečních párů

Atraktivní podívanou a dramatický boj o mistrovský titul slibují sobotní volné jízdy tanečních párů. Po krátkém programu jsou totiž nejlepší tři páry vměstnány do 1,2 bodu. Nejlepší jízdu zajeli Italové Cappelliniová, Lanotte, jenže kvůli chybné zvedačce jim rozhodčí dodatečně odebrali jeden bod. Spadli tak na druhé místo Za ruský pár Bobrovová, Solovjev. Třetí jsou obhájci mistrovského titulu Francouzi Papadakisová, Cizeron.

Právě tyto tři dvojice stály na stupních vítězů na loňském šampionátu v Bratislavě a je velmi pravděpodobné, že ani letos nikoho jiného na medailové pozice nepustí. „Jsme velmi spokojeni s naším výkonem a samozřejmě šťastni z vedoucí pozice. Udělali jsme pro volnou jízdu několik drobných změn a budeme trochu dolaďovat kostýmy,“ řekla ke krátkému programu Anna Cappelliniová. „Ale jsme jen v polovině závodu, takže radovat se budeme moci až po jeho konci,“ dodal Luca Lanotte.

Má pochopitelně pravdu, protože na zlato si zcela určitě brousí zuby i zbylé dva páry. „Ztráta na vedoucí příčku je minimální a krasobruslení je nepředvídatelné. Budeme bojovat. Musím říct, že dnes mě potěšila Jekatěrina, která byla fantasticky soustředěná. To mě velmi uklidnilo, protože když cítím, že se trochu bojí, mám pocit, že jí musím nějak pomáhat. Tentokrát jsme se opravdu soustředili jen na náš výkon. A ten byl skvělý,“ oddechl si Dmitrij Solovjev. Jeho partnerka přitakávala. „Vím, že bývám občas trochu nervózní. Dnes jsem se ale cítila velmi dobře, jsem šťastná, že mohu startovat na evropském šampionátu, a že jsme zajeli dobrou jízdu.“

Mistrovství Evropy v krasobrusleni 2017

Nicole Kuzmichová, Alexandr Sinicyn

Mistři Evropy z loňského roku jsou sice po krátkém programu až třetí, ale zbraně pochopitelně neskládají. Oba však přiznali, že udělali nějaké drobné chybičky, které je možná stály průběžné první místo. „Byl to ale jinak dobrý výkon. Vůbec nepřemýšlíme o pořadí. Musíme se snažit předvést to, co umíme a mít radost z jízdy. Volnou jízdu potřebujeme jet v klidu. Máme dobře natrénováno a věříme si,“ prohlásil Guillaume Cizeron.

Český pár Nicole Kuzmichová, Alexandr Sinicyn dostal za svůj krátký program 47,16 bodů, což v konečném účtování stačilo na 26. místo. Oba byli spokojeni a oba souhlasně přiznali, že před soutěží nepřemýšleli nad tím, kolik získají bodů. „Byla to naše první velká společná akce, bruslili jsme dobře a máme obrovskou radost z toho, že jsme tady,“ řekla devatenáctiletá rodačka z Toronta, která vlastní český pas. Její o rok starší partner její slova doplnil: „Měli jsme na přípravu jen několik dnů, museli jsme změnit režim tréninků, protože naším vrcholem měla být až zimní univerziáda na začátku února. Ale myslím, že se nám jízda povedla. Jeli jsme dobře, samozřejmě jsme mohli získat více bodů. Jenže to se dá říct vlastně pokaždé.“

Oba mladí krasobruslaři si moc pochvalovali atmosféru v ostravské hale. „Bylo to super, cítil jsem povzbuzování publika a máme radost, že nás od začátku jízdy diváci podporovali. Je to pro nás skvělá zkušenost,“ dodal Alexandr Sinicyn. Český pár se bohužel neprobojoval mezi dvacítku tanečních párů, které se v sobotu představí ve volných jízdách.

Kompletní výsledky krátkého programu tanečních párů ZDE

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz) a Adolf Horsinka